HAKKIMIZDA

ERKE Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, faaliyette bulunduğu sektörün kalite standartlarını yükseltme konusunda iddia sahibi bir kuruluş olarak, Nisan 2014 tarihinde özel gereksinimi olan bireylere uluslararası standartları gözeterek eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri vermek üzere faaliyetlerine başlamıştır.

ERKE, öğrencilerinin ihtiyaçları, güvenliği ve gelişimi gözetilerek hazırlanmış eğitim ortamlarında, özel yöntem ve teknikler uygulayarak öğrencilerin gelişimlerini destekleyen program ve aktiviteler sunar.

Gözetilen yüksek kalite standartları, zengin içerikli müfredat ve bilimsel temelli uygulamaları ile, her öğrencinin topluma en ideal şartlarda kazandırılması için çalışır.

Kurumumuz hizmet verdiği özel bireylerle ilgili yüksek bir bilince,  güçlü bir sosyal sorumluluk duygusuna sahiptir ve mesleki etik ilkelerine bağlıdır. Kadromuz da bu anlayışla oluşturulmuştur.

Kurumumuzda; zihinsel, fiziksel, iletişimsel ve sosyal beceriler bakımından yaşıtlarından farklı gelişim gösteren, bazı becerileri akranlarına göre daha geç ve güç kazanan, öğrendiklerini çabuk unutan ve tekrara gereksinim duyan kısaca “özel gereksinimi olan çocuklara” rehabilitasyon ve eğitim hizmetleri sunmaktayız.

 

Fiziki Durum

Kurumumuz, 900 m2 arazi üzerine inşa edilmiş olup, 2000 m2 kapalı, 500 m2 açık  alana sahip müstakil 5 katlı bir binada hizmet vermektedir. Eğitim ortamlarımız standartların üzerinde (ortalama 20 metrekare) genişliğe sahiptir ve öğrencilerimizin öğrenmelerini teşvik edecek şekilde, sağlık kurallarına uygun malzeme/materyallerle donatılmıştır.

 

Eğitim Kadromuz

Fizyoterapistler

Bobath Terapistleri

Duyu Bütünleme Terapistleri

Dil ve Konuşma Terapisti

Özel Eğitim Uzmanları

Özel Eğitim Sınıf Öğretmenleri

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni

Okul Öncesi Öğretmenleri

Psikologlar

El Sanatları Öğretmeni

Ve Usta Öğreticilerden oluşmaktadır.